الکترواستاتیک (پودری)

 پوششی است که به صورت پودر ساخته میشود و پس از پاشش به وسیله دستگاه مخصوص ، طی زمانی تعیین شده وبا دمایی تعیین شده تحت حرارت قرار می گیرد ذوب و سخت شده و پس از سرد شدن عایقی بسیار مقاوم وبا کیفییت بدست میاید. زمان ودمای پخت رنگهای پودر هم متفاوت است وباید طبق دستور کارخانه سازنده باشد که معمولا ۱۰ تا ۱۸ دقیقه ، ودما از ۱۸۵ تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است.پودررنگ با دستگاه الکترواستاتیک بار دار شده و توسط گان به قطعه پاشیده می شود و به دلیل باردار بودن به قطعه می چسبد و پس ازانتقال به کوره و پخت رنگ سخت می شود.

مزایای رنگهای پودری:

حفظ محیط زیست از آلاینده های شیمیايی,عدم قابلیت اشتعال,مقاومت بسيار بالاي سطوح رنگ شده در برابر شرايط جوی,کیفیت و خواص مکانیکی بسیار مطلوب ( سختی، براقیت، انعطاف پذیری، چسبندگی و مقاومت در برابر خوردگی )صرفه جویی در مصرف انرژی و نیروی انسانی,سهولت در جابجايی ، حمل ، انبار داری و …قابلیت بازیافت بالا ، به گونه ای که بیش از ۹۵ % رنگ مصرف شده و دور ریز ندارد.

rang12 1
رنگ آلومینیومی | آلومینیوم ایران آسیا

آنادایز (اسیدی)

آنودايزينگ آلومينيوم به مجموعه عملياتي كه با تشكيل يك لايه نازك اكسيدي بر روي قطعات آلومينيومي باعث افزايش سختي، مقاومت در برابر خوردگي، ايجاد نماي تزئيني و تغيير برخي از خصوصيات فيزيكي آنها مي گردد آنادايزينگ آلومينيوم اطلاق ميشود.مكانيزم كلي عمل بدين صورت است كه جريان مستقيم برق از مايع الكتروليت مناسبي مي گذرد كه در آن آلومينيوم آند بوده و فلز مناسب ديگري كاتد مي باشد. در اين صورت بر سطح آلومينيوم لايه نازكي از اكسيد ايجاد مي گردد كه ضخامت آن به عوامل گوناگوني بستگي دارد.

قطعات و سطوح آلومينيومي را به دلايل زير آنودايزينگ مي نمايند :

افزايش مقاومت در مقابل خوردگي,افزايش قدرت چسبندگي رنگهابه عنوان يكي از مراحل آبكاري,ايجاد نماي ظاهري مناسب جهت دكوراسيون و تزئينات عايق كاري ,كاربرد در صنايع فتوگراف و ليتوگراف ,افزايش قابليت تابش و انتشار حرارت

 

دکورال (طرح چوب)

رنگ دکورال گونه‌ای از رنگ‌های پودری است که به عنوان لایه اول و پوشش سطح فلزی محسوب می‌شود و پس از پخت این رنگ در کوره الکترواستاتیک، سطح فلز آماده دکور کردن است. خواص ویژه این نوع رنگ که سبب افزایش کیفیت عملیات دکورال می‌گردد, تنوع طرح‌های دکورال است و محبوبیت ویژه ای دارند.

دکورال طرح چوب
کد22

رنگ چوب روشن 

کد21

رنگ چوب تیره 

کد20

رنگ چوب روشن 

کد19

رنگ چوب سبز 

کد18

رنگ چوب روشن 

کد17

رنگ چوب روشن 

کد16

رنگ چوب روشن 

کد15

رنگ چوب روشن 

کد15

رنگ چوب روشن 

کد14

رنگ چوب روشن 

کد13

رنگ چوب روشن 

کد12

رنگ چوب روشن 

کد11

رنگ چوب روشن